Sv: Gir dere gaver dere liker, eller gaver mottaker vil like?
Jeg gir gaver jeg håper og tror mottaker liker, men gjerne med et hint av meg i. F.eks. fikk en venninne som hadde lyst til å begynne å spise mer sushi sett med spisepinner og skåler fra meg, siden jeg elsker sushi. Jeg ville nok aldri funnet på å gi noe jeg visste mottaker mislikte.
Opprinnelig lagt inn av Fluke, her.
Jo, det er i grunnen sant. Men så lenge guttungen bor under mitt tak er pullover og boblevest bannlyst, og det er altså ikke vits i at han får det i gave, for så lenge jeg vasker klærne hans havner disse i "sorteres på sikt"-haugen på vaskerommet og blir der til de er for små. (hadde han uttrykt at han savnet dem hadde jeg nok, med tungt hjerte, gitt dem til ham)
Pullover? Altså gensere? Med forbehold om at vi ikke snakker om en baby så syns jeg ikke disse klærne var i en så hinsides kategori at jeg hadde trodd at mottaker virkelig avskydde dem. Om du har spesifisert at du/sønnen din ikke liker gensere og boblevester så er det selvsagt noe annet.
__________________
|