Sv: Julegaveboktips til 8-åring
Følger spent med her, min 3-klassing er halveis i sjuende Harry Potterbok nå De er helfrelst i klassen hennes og alt handler om HP for tiden. Hun sier hun ønsker seg flere av J. K. Rowling, jeg vet om tre bøker hun har skrevet som vel er bøker som omtales i Harry potter:
- Skalden Skurres historier
- Rompeldunk gjennom tidene
- Fabler og fabeldyr (husker ikke om tittelen er riktig)
Jeg har tipset henne om Narnia-bøkene men jeg har ikke lest dem selv, så jeg vet ikke helt om de vil passe. Så lånte jeg de to bøkene av Michael Ende om 'Den uendelige historien' til henne på bilioteket, lurer på om det kan være noe.
Før Harry Potter-dillaen startet så gikk det mest i hestebøker; hun har vel lest nesten alt som er av hesteserier. Favorittboken heter visst 'Ri inn i solnedgangen' av Uta Over. En annen stor favoritt hos 8-åringen min er 'Stjernene forteller' av Maj Samzelius. Rett etter sommeren leste hun forresten de aller fleste bøkene av Bjørn Sortland om ulike kunstmysterier; Oslo-mysteriet, London-mysteriet etc. Barcelona-mysteriet var den aller beste mente hun, kanskje et tips?
Håper på flere tips her jeg også
|