Sv: Knertens julaftenfest 2011
Jeg legger inn søknad om å få være med i år.
Jeg tar med mann og 3 barn, hvorav alle tre elsker å hoppe i sofaen, spesiellt når man sitter der og drikker kaffe. Litt søl blir det jo, men du har vel vaskemaskin?
Jeg tar også med mine svigerforeldre. De er egentlig veldig greie å ha med å gjøre på julaften spesiellt. Da liker de godt å legge seg på sofaen og sove litt mens alle andre pakker opp pakker, eller så leser de avisene fra dagene før jul, en gang til. Ja, og svigerfar er veldig opptatt av å spise dessert når det passer han, så jeg regner med at du klarer å stoppe alle barna fra å pakke opp resten av pakkene, sånn at vi kan spise dessert når svigerfar vil?
Svigermor vil nok insistere på å hjelpe til på kjøkkenet, sånn at hun kan passe på at pinnekjøttet er kaldt nok når det serveres, at ingen får smør på det siden det er fett nok fra før, og passe på at fløten som serveres til desserten er gått ut på dato et par uker før, og at den blir servert i kartongen. Dette høres vel fint ut, så blir det litt mindre arbeid på deg? 
|