Sv: Hvilke filmer tillater du barna å se?
Eldste her i huset på 7 har ikke fått sett noen av disse filmene med 11års grense. Iallefall ikke hjemme (vet hun har en venninne som har og har sett de fleste av disse, men har ikke hørt noe om at hun har sett dem der heller).
Jeg ser ikke helt poenget med hvorfor hun skal se disse enda. Blir ikke det bare å lage et behov?Hun er sånn som sluker det meste på Tv, film osv, og virker ikke som hun blir skremt. Men alikevel så synes jeg at hun er for liten til å "forstå" og "tolke" innholdet.
Hun koser seg fremdeles med filmer i sjangeren som Nemo, Shrek, Barbie osv.
Når det gjelder filmer med 7 års grense har jeg vært litt mer slepphendt. Disse har vel ungene sett fra de har vært 4. Men her er det stor forskjell på ungene. Eldste har alltid sittet rolig og "slukt" hver en film, mens mellomste som nå er 4 ikke er like "altetende". For ham blir tegnefilmer som Stor Ståhai, Biler osv litt for "avanserte". Han klarer ikke å følge språket, "sjargongen" osv. Mens yndlingsfilmen er Charlie og Sjokoladefabrikken.
__________________
Ertekroken (j-99), stabukken (g-02) og minsten (g-05)
|