Vis enkelt innlegg
Gammel 05-04-12, 10:12   #13
emin
Engel med shit på vingene
 
emin sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2011
Hvor: Troms
Innlegg: 4.290
emin imponerer mange og er sikkert smartemin imponerer mange og er sikkert smartemin imponerer mange og er sikkert smartemin imponerer mange og er sikkert smartemin imponerer mange og er sikkert smartemin imponerer mange og er sikkert smartemin imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Sykepleiere og lønn

Opprinnelig lagt inn av Daisy, her.

Det med urettferdighet høres kjent ut. Jeg hadde en samtale med en av mine mange sykepleiervenninner for noen år siden der hun omtrent sa det var urettferdig at hun ikke tjente 450 000. Hun hadde jo treåring utdannelse. De (flere av mine venner) trekker alltid frem disse tre årene med utdannelse! Jeg har også det! Mer faktisk! Mannen min har ikke det engang og han tjener mye mer. De trekker en "kommunistisk" strek mellom antall år i utdannelse og hvilken lønn man bør ha. Ingenting annet teller visst!

Mens jeg synes det er urettferdig at min mann uten noe mer enn øk/adm på videregående tjener flere titalls tusen mer enn meg i året (jeg er sykepleier, lønnet etter 8 år ansiennitet).

__________________
-01 -07 og Minstemor -10

Stolt bilsikringsfanatiker
emin er ikke aktiv   Svar med sitat