Sv: Hva blir neste instans?
Opprinnelig lagt inn av mumrik, her.
Poenget er at disse dagene blir oppfattet som planleggingsdager og de blir kalt planleggingsdager. Og de er tilgjengelige for skolen til å bruke som planleggingsdager.
Hm. De kan ikke kalle de planleggingsdag når det ikke er planleggingsdag? Det er jo helt utrolig. Er det skolen som kaller det det, eller er det foreldre? (Og samtlig tid utover undervisning er tilgjengelig for planleggingsbruk, enten det er i elevenes ferier, på skolefrie dager, på kvelder eller hva som helst.)
Forøvrig er ordet planleggingsdag helt tullete å bruke overfor foreldre og elever. Elever har aldri planleggingsdag. De har skolefrie dager. Lærere har fem planleggingsdager, men jeg synes strengt tatt ikke det er nødvendig å informere foreldre i skoleruta om sin egen arbeidstidsavtale, så det burde bare stått "skolefrie dager".
|