Sv: Ekstrem rengjøring
Ei klassevenninne på videregående var veldig ryddig og ordentlig på skolen, hadde strålende karakterer og virket så utrolig skikkelig.
Jeg fikk fullstendig sjokk da jeg en gang var innom på besøk. Jeg hadde aldri sett noe lignende, for hele huset var rett og slett en svinesti. Det var så rotete overalt at det knapt gikk an å bevege seg annet enn på "stien" liksom. Badet var et kaos av klær og griseri, kjøkkenbenken overfylt av skrammel. Jeg trodde kanskje at klassevenninna mi hadde det ryddig på rommet sitt, men det var faktisk like ille der. Tyggis i senga, for eksempel.
Jeg var usannsynlig glad for at jeg ikke skulle være der særlig lenge, men syntes det var pjuk å gå på do der og visste ikke helt om jeg burde spise morens nybakte brød eller ikke.
De der britiske damene skulle virkelig ha tatt en tur dit.
__________________
2012, 2007 og 2004
|