Vis enkelt innlegg
Gammel 05-06-12, 21:18   #4
Marit K
Carve canem
 
Marit K sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Øvre Romerike
Innlegg: 6.446
Marit K er kulere enn de flesteMarit K er kulere enn de flesteMarit K er kulere enn de flesteMarit K er kulere enn de flesteMarit K er kulere enn de flesteMarit K er kulere enn de flesteMarit K er kulere enn de flesteMarit K er kulere enn de flesteMarit K er kulere enn de flesteMarit K er kulere enn de flesteMarit K er kulere enn de fleste
Standard

Sv: [strikkeutfordring] Når man ikke har rundpinne i kvart størrelse

Opprinnelig lagt inn av m^2, her.

Jeg hadde heller valgt den størrelsen du skal ha og gått ned til nærmeste halve pinnestørrelse hvis du strikker løst, evt. enda en halv str, og enten opp en kvart eller ned en kvart hvis du strikker stramt

Hvis du vil ha skikkelig kontroll strikker du prøvelapp Men det er bedre å ligge på målene når du strikker siden det kan ha effekt både i bredden og/eller i høyden og/eller i tøyeligheten/slasketheten til det du strikker.

Ah, ja men da gjør jeg det. Jeg strikker nokså fast til vanlig tror jeg, men det er nok ingen umiddelbar krise om settet blir litt mindre enn oppskriften tilsier.

__________________
I et moderne massesamfunn burde det være like selvfølgelig å lese for sine barn
som det er å pusse tennene deres -Jostein Gaarder

06, 07, og 12.
Marit K er ikke aktiv   Svar med sitat