Vis enkelt innlegg
Gammel 19-08-12, 23:28   #200
Billa
Usedvanlig begavet
 
Billa sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Telemark
Innlegg: 8.095
Billa har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Frukt i matboksen

Jeg skjønner at HI undres over praksisen, og synes det er flott at hun har fått snakket med bhg og ordnet opp i eventuelle misforståelser.

Når det er sagt, så skjønner jeg godt poenget til Rine, det ER et voldsomt fokus på hvordan vi ønsker at verden rundt skal tilpasses til våre barn. Det er selvsagt særlig tydelig i skole og barnehage, der felles regler og ordninger stadig utfordres av opprørte foreldre, fordi vi ikke synes at dette passer oss noe særlig, og våre barn ikke er vant til dette og hint.

Det er også en kjennsgjerning at for mange, så er ungene utstillingsvindu for vellykkethet og ressursrikdom, og hos noen kommer det til utrykk i form av spesialbestilte matbokser med 5-retters tapas til lunsj, hos andre er det USA-importerte utedresser med uendelige vannsøyler, foret med en økologisk bomull/ull-blanding.

Jeg er ikke så opptatt av hverken mat eller klær, sånn sett, og tenker at av og til er "bra" godt nok. Og, så håper jeg at det viktigste jeg gir ungene mine, hverken må bestilles på nett, eller pyntes på med pepperkakeform.

__________________
Mvh Billa
***If you bungle raising your children, I don't think whatever else you do well matters very much*** Jacqueline Kennedy Onassis
Billa er ikke aktiv   Svar med sitat