Sv: Barns treninger i helgene
Opprinnelig lagt inn av Nenne, her.
Det var egenøving og fellesøving hver uke. I tillegg så gikk minst en helg i måneden vekk til enten seminar, konkurranse eller dugnad. +++ Korpset har et ekstremt høyt amibsjonsnivå (hovedkorpset har vært Norgesmestere eller noe sånt, flere ganger) og det startet med de aller yngste også. Det var hele korpsfamilier der mor, far og tre barn levde og åndet korps og de hadde ingen forståelse for at bare ett av tre barn var med og at vi måtte følge opp de to andre og deres aktiviteter også. 
De er det verste korpset her i fjorden har jeg skjønt etterpå altså. Virkelig ekstremt mye mer mas med dem enn andre foreldre opplever.
Vi har to loppehelger i året og ett seminar. Og to øvelser i uken - en hos instrumentlærer og en med samspill. Ikke så ambisiøse som deres korps, da, selv om de er ganske gode. Elitenivå krever nok sitt uansett om det er korps eller idrett vi snakker om, tror jeg. 
__________________
I myself have never been able to find out precisely what feminism is: I only know that people call me a feminist whenever I express sentiments that differentiate me from a doormat or a prostitute. Rebecca West
|