Vis enkelt innlegg
Gammel 18-03-13, 19:52   #8
Malama
Bør lage seg en tittel selv
 
Malama sin avatar
 
Medlem siden: Jul 2009
Hvor: Sunnmøre!
Innlegg: 30.088
Malama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt avMalama har mye å være stolt av
Standard

Sv: Hvordan fester jeg et barn på 130 cm og 25 kilo?

Det er biltema ikke så langt unna, men de stenger om 13 minutter (og er mer sånn ca 15-20 minutter unna) og åpner en halvtime etter at vi må sitte på ferga, så det går ikke.

Vi skal altså antakelig ikke frakte ungen langt, det er snakk om 10 minutter til ferga, så en halvtime ferge, og muligens ti minutter til (eller, og de kommer med fly i morgen, muligens bare de siste ti minuttene)

Men det er uansett selvsagt uaktuelt å kjøre uten sikring, ulovlig og meget uforsvarlig, og jeg tror ikke vi klarer knøle ham oppi maxway'en.

Gutten og hans far trenger altså skyss et lite stykke, barnets mor dro, muligens med bilstolen, for ei uke siden. (Beskjeden "din far ligger på det siste, kjør nå om du skal rekke det" kan medføre at man ikke alltid tenker helt gjennom alle detaljer. De rakk frem med en times margin, men muligens med familiens bil...)

*sender ut meldinger til familie og venner om noen har beltestol eller pute til låns*

__________________
Storebror, aug -08 og Mellomsøster feb -11 og lillesøster des -15
Malama er ikke aktiv   Svar med sitat