Sv: "MME til enkelte nyfødte er bra for amming"
Alle mine tre har vært lite sugevillige og jeg har slitt alt for mye med amming. Felles for de alle tre er at de første dagene trengte de ikke å jobbe for føden, for de hadde litt å gå på siden de var store, og da de plutselig burde ta til seg mat var de for slappe til å ha energi nok til å suge til melken kom.
Så hver gang har de enten fått tillegg eller jeg har pumpet for å få i dem råmelka og så gitt de med kopp for å få energi nok til å gjøre en innsats selv.
Og da var det nettopp dette som var begrunnelsen.
I teorien skulle det altså være bra for ammingen utover, men i praksis var det kua det var noe galt med så selv om erfaringene deres var gode må jo noen falle utenfor "regelen".
__________________
2003 2010 2012
It's not only only, but but.
We have to take in nourishment, expel waste and inhale enough oxygen to keep our cells from dying. Everything else is optional!
|