Sv: "Din datter ser ut som en pornostjerne på internett"
Opprinnelig lagt inn av LaBanga, her.
Jeg har selv sett hvordan jenter i samme klassetrinn som min 2001-årgang legger ut bilder av seg selv. Riktignok ikke helt "porno" ennå, men det er trutemunner og forsøke på kløftebilder allerde som 10-11-åringer, og jeg har ikke trålet bloggverden etter dem, kun det jeg har observert på FB og Instagram.
Og når jeg tok opp temaet på et foreldremøte, var det skremmende få av foreldrene som i det hele tatt visste at barna deres var på Facebook.
Så ja, det er provoserende, men dessverre så tror jeg det er veldig på sin plass denne gangen.
Når det er sagt, er jeg ikke veldig tilhenger av overvåking av alle aktiviteter til barna, men det å lære dem gode holdninger allerede fra de starter å gå på nett. Og ikke minst; gå foran med et godt eksempel så godt man kan. Og vise dem tillit slik at de ikke for en hver pris skjuler det de gjør på nett. Det er en vanskelig balansegang, og jeg skal være den første til å innrømme at det er lett å bli naiv .
Jeg synes jo det er ganske mange voksne damer som stadig legger ut bilder av seg selv med trutmunn og kløft, eller jevnlig er ute og fisker etter positive tilbakemeldinger på eget utseende og blir sånn sett ikke voldsomt overrasket om døtrene gjør det samme.
Dama som skrev blogginnlegget har jeg aldri hørt om før. Betyr det at jeg har levd under en stein?
|