Sv: Bilder av andres unger på Facebook, hva er kutyme?
Da jeg var barn, var det største som kunne skje at man kom i avisa ("Se, jeg har funnet vårens første hestehov!") og nå er folk veldig fryktstyrt i forhold til publisering av bilder.
Jeg poster bilder av egne barn på FB, de er nå så store at jeg alltid spør dem først, av og til sier de nei og av og til sier de ja. Jeg poster aldri bilder av andres barn, fordi jeg vet at mange ikke liker det. Men om klassen eller fotballaget har vært avbildet i avisa, f.eks, linker jeg til det. Det er jo ingen forskjell på at bilde av barn i akebakken på vinteraktivitetsdag som er trykket i avisa eller et bilde jeg har knipset av barn og nabobarn i akebakken, men folk reagerer/opplever det som om det skulle vært vesensforskjellig. Jeg undrer meg over det, men jeg forholder meg til andres ønsker 100% når det gjelder dette.
__________________
"I've learned that people will forget what you said, people will forget what you did, but people will never forget how you made them feel." - Maya Angelou -
|