Vis enkelt innlegg
Gammel 01-09-13, 13:34   #2
Høst
Ad astra
 
Høst sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 3.529
Blogginnlegg: 339
Høst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner tilHøst er et navn som alle kjenner til
Standard

Sv: Kaustisk soda+tapetklisterblanding - merkelig konsistens

Jeg har aldri hørt om slikt for malingsfjerning, så jeg måtte google for moro skyld, og da kom jeg over dette;

Dette trenger du: 750 g Kaustisk Soda4 liter varmt vannZinkbøtteTapetlimZaloGrønnsåpe EddikVarmt eddikvann i bøtte Ta på hansker og briller. Først heller du varmt vann i zinkbøtta, så tar du i kaustisk soda - litt om gangen. Aldri ha kaustisk soda i bøtta først og så vann. Det blir eksplosivt advarer maleren. (har ikke tenkt å prøve ; ) Deretter heller du i tapetlim- litt om gangen og rør hele tiden. For å unngå forsteining har du i 2 – 3 spruter m Zalo eller 2 korker grønnsåpe. Rør til konsistensen tykner og smør godt på! Allerede her begynner malingen å renne av! Pakk kista inn i søppelpose slik at blandingen ikke tørker. La stå – gjerne over natta, og spyl av. Da var det kun smårester av maling igjen!


Herfra; http://livingvilla.no/2012/09/malingfjernere/

Kanskje du kan finne noen svar i dette?

__________________
Høst(Vesla 2002, Junior 2010, Knøttet 2015)

Though my soul may set in darkness, it will rise in perfect light; I have loved the stars too truly to be fearful of the night.

Høst er ikke aktiv   Svar med sitat