Vis enkelt innlegg
Gammel 10-02-14, 14:29   #6
Guava
Bør lage seg en tittel selv
 
Guava sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 17.759
Blogginnlegg: 17
Guava har et rykte de fleste bare kan drømme omGuava har et rykte de fleste bare kan drømme omGuava har et rykte de fleste bare kan drømme omGuava har et rykte de fleste bare kan drømme omGuava har et rykte de fleste bare kan drømme omGuava har et rykte de fleste bare kan drømme omGuava har et rykte de fleste bare kan drømme omGuava har et rykte de fleste bare kan drømme omGuava har et rykte de fleste bare kan drømme omGuava har et rykte de fleste bare kan drømme omGuava har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Politikere i Høyre, Frp og Arbeiderpartiet ønsker skoleuniformer i drammensskolen

Opprinnelig lagt inn av Heilo, her.

Vi hadde barnet vårt på skole med semi-uniformering ett år. Alle klær skulle være i skolefargen, dvs mørkeblått, lyseblått og hvitt. Man kunne velge å kjøpe hvite og lyseblå tennisskjorter og mørkeblå collegegensere med skolelogo, eller bruke andre klær i riktig farge. Jeg syntes ikke det var spesielt fordelaktig på noen måte, ut over det jeg spøkefullt nevnte om å slippe å diskutere antrekket hver morgen, men jeg syntes heller ikke det var noe særlig problem knyttet til det, det var liksom greit nok. Å velge å innføre en slik ordning er selvsagt noe helt annet enn å bare tilpasse seg at det er sånn, så jeg ville nok ikke ha gått inn for det hvis jeg skulle ta stilling som kommunepolitiker eller FAU-medlem, men jeg synes bare ikke det er en så big deal.

Jeg tenker også at det ikke er noen big deal, men hadde kanskje sett fordelen dersom barnet mitt gikk på en skole hvor det var markante subkulturer hvor klesdrakt var en viktig markør. Nå tror jeg ikke det er veldig vanlig her til lands ennå, men det er ganske vanlig i andre land med stor grad av ghettoisering.

Guava er ikke aktiv   Svar med sitat