Vis enkelt innlegg
Gammel 16-05-07, 22:31   #43
Chanett
navnet sjemmer ingen
 
Chanett sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 13.327
Chanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt avChanett har mye å være stolt av
Standard

Sv: Dugnadsånd (barnehage)

Opprinnelig lagt inn av Lindamor, her.

Nei, det vet jeg. Vil ikke det at det er dugnad bare dekke over at det ikke bevilges nok penger til vedlikehold? Burde man heller kreve mere penger på budsjettet enn å holde dugnad? Det er svært sjelden dugnad på andre steder som kan sammenlignes med barnehage feks sykehus, sykehjem,sfo osv. Hvorfor?


Jeg mener at man ikke dekker over. Vi har hatt møte med politikerene før dugnad og latt dem selv se hva som skriker etter vedlikehold. En dugnad kan ikke fikse opp alt som må fikses. Da kunne vi att dugnad hver helg i et par måneder. Vi valgte å satse på det som skreik mest og som betydde mye for ungene. Resten er likefult et bevis på at kommunen forsømmer seg.

Og vi krevde selvsagt mer penger, men hva hjelper det når pengene ikke finnes?

Chanett er ikke aktiv   Svar med sitat