Sv: "Vi" er gravide
Opprinnelig lagt inn av Pia, her.
Jeg har ikke inntrykk av at folk sier det for å være morsomme. Jeg tror det er med tanke på likestilling.
Jeg liker ikke frasen.
Jeg er feminist på min hals, og jeg har sagt "Vi er gravide" flere ganger, men utelukkende i ironisk/humoristisk betydning. Jeg har virkelig ikke mye behov for å trekke likestilling inn i graviditetsspørsmål.
Opprinnelig lagt inn av Dani, her.
Jaha så da forventer du virkelig det når du hører noen si at "jeg prøver nå å bli gravid"?? Mener du virkelig det?? At de prøver på egenhånd med donor?
Jeg ville ha stusset dersom noen sa "Jeg prøver å bli gravid". Jeg ville (dersom damen var i et fast forhold) naturligvis anta at det var paret som forsøkte å lage barn, men jeg kunne nok ha funnet på å svare "Så hyggelig! Har du informert mannen din om det?". 
Opprinnelig lagt inn av Miss Norway, her.
Jeg steilte litt når de ferskeste jordmødrene konsekvent snakket om"fødeparet" istedet for den fødende.
Urk! :signerer meg selv fra det første avsnittet:
|