Sv: Mimreside for barne-tv fra barndommen vår
Opprinnelig lagt inn av Che, her.
Jeg likte heller ikke Puslingen. Jeg vet ikke om jeg synes det var skummelt, eller om jeg rett og slett ikke klarte å catche handlingen.
"Du og jeg og kaktus" husker jeg ingenting fra, men mannen min prater en del om det. - Jeg som trodde jeg husket alt av barne-tv!
Den der kaktusen husker ikke jeg (født i 1974) heller, men mannen min og en venninne av meg, som begge er født i 1971, husker den godt, så jeg lurer på om den bare har vært sendt før jeg ble gammel nok til å huske den. 
Opprinnelig lagt inn av Pelle, her.
Jeg likte godt barne-tv som også var på tegnspråk. Også film fra Frognerparken om en liten jente som bodde i byen. Eksotisk for meg, 15 km unna, hehe.
Ellers likte jeg veldig godt den hemmelige øya aller noe sånt, som var fortelling med bilder og vakker gitarmusikk, om en hemmelig øy inne på en øy. Minner meg om sommerferie. Og den danske serien om Buster, og selvsagt barna i Ulenbusch. Og Majka.
Ah, Ser du hva jeg sier og sommeren på Mirabelløya het to av programmene!
Åja, Barna i Ulenbusch! 
__________________
Småen 2010, Knøttet 2013
|