Vis enkelt innlegg
Gammel 18-11-14, 18:44   #19
Cuyahoga
etterpåklokest
 
Cuyahoga sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2010
Innlegg: 7.880
Blogginnlegg: 179
Cuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt av
Standard

Sv: Nyttårsforsett: Grave laks selv

Opprinnelig lagt inn av Toffskij, her.

Øppdeit: Jeg gikk i gang i går kveld.

700 g salmalaks (belly loin)
35 g salt
20 g sukker
et par klyper sennepsfrø
en klype lettknust hvit pepper
to dillplanter

Oppskriften er teipet sammen av diverse oppskrifter jeg fant rundt omkring på nett. Jeg liker best når gravlaksen ikke er veldig søt, så jeg gikk for en variant der det er noe mindre sukker enn salt, og så prøver jeg uten alkohol nå første gang.

Slik gikk det til: Jeg delte fileten i to, tørket den med tørkepapir, la den ene delen på en seng av dill med den flateste siden opp og gned flatsiden inn med krydderblandingen. Jeg gjorde det samme med den andre delen, la de krydrede flatene mot hverandre med en haug dill i midten, la dill på toppen også, pakket inn i folie, la pakken under press i en form i kjøleskapet – og nå venter jeg!

Jeg er på gravlakskjøret.

Snudde du den hver dag? I såfall, snudde du bare hele foliepakken eller pakket du ut og styrte? Jeg blir litt forvirret av å lese på internettet. :snufs:

Cuyahoga er ikke aktiv   Svar med sitat