Vis enkelt innlegg
Gammel 20-11-14, 21:39   #60
Odelia
Bør lage seg en tittel selv
 
Odelia sin avatar
 
Medlem siden: Jul 2009
Innlegg: 4.834
Odelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner til
Standard

Sv: 4 av 13 barn på avdelingen ble ikke invitert i bursdag

Så lenge man ber under halvparten, og det ikke står igjen noen som er alene i sin "gruppe" (enten alders-/kjønns-/gruppemessig) blir det jo straks mer stuerent. Når det er sagt er det en regel i vår barnehage (og på skolen) at man inviterer i rene grupper, enten sånn eller slik, og at barn som inviteres på tvers av dette skal få invitasjon utenom. Det gjelder også dersom man ikke inviterer i hele grupper. Selv om barna kan prate om selskapet ligger vel mye av forventningene og gleden i det å få invitasjonen, og forskjellen blir jo straks mye tydeligere dersom det er noen som ikke har fått invitasjon i hylla si. Har ikke opplevd at mine har reagert nevneverdig på at andre har vært i en bursdag som de ikke har vært i så lenge invitasjonene ikke er et tema.

Her sier i alle fall barnehagen at de ikke kan nekte ungene å invitere utenom reglene, men at man da må levere invitasjonene privat all den tid personalet ikke synes det er greit å måtte ta konfliktene som oppstår når de må svare på hvorfor den og den ikke har fått (forståelig nok).

Odelia er ikke aktiv   Svar med sitat