Sv: Hva er matbudsjettet deres på?
Opprinnelig lagt inn av Lavender, her.
Bankenes forbruksoversikt er brutalt ærlig. . Vi hadde samme forbruk, men har skjerpet oss litt. Jeg bruker Danske Bank, er litt interessert i statistikk og kategoriserer alle kjøp, får slike fine grafer i farger.
Ja, det er Danske Bank jeg har også. Og dette var forbruket på felleskortet. Mitt eget har jeg ikke sjekket, men der er lunsjpengene brukt. 
Jeg vet ikke om jeg har behov for å endre forbruket. Vi kaster lite mat, så det blir jo spist. Å kjøpe billigere betyr at jeg kanskje får litt mer penger, men da må jeg kjøpe noe annet enn det jeg vil ha. Men den Vinmonopol-summen synes jeg virket voldsom, helt til jeg tenkte over at vi serverer vin til gjester også, så det er ikke bare vi som har drukket det. 
|