Sv: Spr ang. stor barnehage..
Opprinnelig lagt inn av Kine, her.
Ja, jeg lurer
(kjeft på meg hvis jeg har lagt ut tråden feil sted da )
Det har seg sånn at størsten begynner i STOR barnehage i aug.
(80 barn total, 20 på avdelingen hans)
Det jeg lurer på...
Er om de da er myyye syke?
(han har gått i fam.barnehage med 8 barn fra aug06)
Altså, jeg ser for meg at blir en syk, blir alle syke.
Hvertfall når det er så stooor barnehage..
Åssen sykdom går det mest av i stor barnehage?
Noen som vil roe ned en "nervøs" mamma 
Hallaisen Kine.
Godt å se deg også her!
Velkommen i bøtter og spann, når jeg endelig har tid til å være andre steder så står det heelt i stampe.
Vet ikke om jeg er kvalifisert til å svare. T har gått i stor barnehage hele tide, men på liten avdeling fram til nå.
"Vår" barnehage har to store og to små avdelinger. Kanskje ikke spesielt stor, men større en familiebarnehage på 8 barn. På liten avdeling er de bare 9 barn og tre voksne. Det er en gammel barnehage med særdeles dårlig plass inne, og ganske lite uteområde også.
De voksne er jo veldig oppmerksomme på dette og er veldig strenge med hygiene. Tror de bruker sprit på hendene i forkjølelsessesongen. På grunn av lite inneareale er de også flinke til å gå ut, og bruke turområder utenfor barnehagegjerdene.
Et par-tre perioder det siste året har det vært mange syke barn (og voksne) i barnehagen. T har blitt rammet en av disse gangene (feber i forrige uke).
I morgen skal vi på foreldremøte om overgangen til stor avdeling, det blir nok en stor overgang for både foreldre og barn. De er mange flere på avdelinga og det forventes mye mer av barna. For eksempel at de kler på og av seg selv. 
Og angående plassering av tråden, så kanskje den passer bedre under "ungene våre"? Noen som er enig/uenig?
:ikke kjeftestemme:
__________________
|