Vis enkelt innlegg
Gammel 16-09-16, 12:51   #1
Embriksmamma
Bokglad
 
Embriksmamma sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2007
Hvor: Agder
Innlegg: 8.461
Embriksmamma er kulere enn de flesteEmbriksmamma er kulere enn de flesteEmbriksmamma er kulere enn de flesteEmbriksmamma er kulere enn de flesteEmbriksmamma er kulere enn de flesteEmbriksmamma er kulere enn de flesteEmbriksmamma er kulere enn de flesteEmbriksmamma er kulere enn de flesteEmbriksmamma er kulere enn de flesteEmbriksmamma er kulere enn de flesteEmbriksmamma er kulere enn de fleste
Standard

Aldersklasser og grenser

Rar trådtittel men jeg kom ikke på noe bedre i farta.

Si at et arrangement for barn har to klasser, alder 6-10 år og 10-14 år. Kan man da være med i eldste aldersklasse frem til man fyller 14 eller frem til man fyller 15?
Har en diskusjon med en venninne som mener at hennes datter kan være med i eldste klasse selv om hun fyller femten år dagen før arrangementet - "hun kan jo bare lyve litt på alderen, det er jo bare en dag det er snakk om".
Ja, er det det? Eller lyver hun i så fall på alderen med ett år og en dag - eller med bare en dag?
Og er det ok å lyve på alderen sånn? Jeg er muligens sær men synes ikke det er ok.

__________________
When the beating of your heart
Echoes the beating of the drums
There is a life about to start
When tomorrow comes
Embriksmamma er ikke aktiv   Svar med sitat