Vis enkelt innlegg
Gammel 18-08-17, 10:31   #248
Lisa
anglofil
 
Lisa sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 6.589
Lisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: [Valg 2017] Eit vanskeleg valg

Opprinnelig lagt inn av Heilo, her.

Det er interessant at Venstre-velgerne i denne tråden er så negative til Sp når det ikke er mer enn 20 år siden Venstre og Sp regjerte sammen. Og Sp var vel like opptatte av desentralisering, proteksjonisme og nei til EU/EØS da som nå?

Men sånn ellers, jeg skjønner jo at man kan være sterkt i mot alle de tingene du ramser opp, Candy. Jeg er langt fra enig med SP i alle deres tilnærminger, men jeg synes likevel at en kompromiss mellom dem og Ap i disse spørsmålene er mindre skremmende enn tanken på å beholde Per Willy Amundsen som justisminister, Sylvi Listhaug som integreringsminister (sic!) og Per Sandberg som fiskeriminister. Det overrasker meg litt at så mange i denne tråden synes Sp er like skremmende.

Er det mindre skremmende fordi samme politikk er pakket inn i et annet språk, og har en annen form når det gjelder hvordan det formidles?

For øvrig synes jeg ikke Sp tidligere var like nasjonalistiske som de er nå, Borten Moe fløyen tar mye større plass i partiet.

__________________
"Try Again, Fail Again, Fail Better" (Samuel Beckett)
Lisa er ikke aktiv   Svar med sitat