Sv: Nice - Monaco - Italia
Opprinnelig lagt inn av millact, her.
Dytter på denne. Planen var å fly til Nice og ta tog til Villefranche- sur-mer, men etter å ha lest tråden her lurer på om vi heller burde gå for en småby i Italia, Liguria. Hvilke steder anbefales? Hvordan kommer vi oss dit?
Jeg satt akkurat å lurte på om jeg skulle starte en tråd for å forhøre meg litt om Liguria, så jeg henger her litt, om det er greit. Har drømt om Liguria siden jeg leste Extra Virgin av Anine Hawes på 90-tallet en gang. 
Byer vi har kikket litt på er San Lorenzo al Mare, Alassio, Imperia og Finale Ligure, men jeg blir helt tullerusk av alle mulighetene som finnes - synes de fleste ser nydelige ut, så om noen har steder å anbefale er jeg lutter øre.
For oss er det nok enklest å fly til Nice (fra Tromsø, ellers er jo Genova en mulighet), og ta tog videre; flere av disse stedene kan såvidt jeg kan se nås med direktetog fra Nice.
__________________
Småen 2010, Knøttet 2013
|