Sv: Min datter sitter værfast på en holme...
Opprinnelig lagt inn av Ms.Lee, her.
Hun hadde det helt fint hun. Hørte hun lo og skravlet i bakgrunnen. Var vist kjempespennende og sitte på dekk under presenningen og se på bølgene ute på havet. (De ligger inne i et sund, så det blåser ikke så mye akkurat der, men de har god utsikt utover havet.) Så lenge hun er sammen med foreldrene mine, så er jeg ikke redd i det hele tatt. De er erfarne sjøfolk begge to, og har faktisk seilt over "sletta" (Havgapet mellom haugesund og Stavanger som er kjent for hardt vær og store bølger) i storm med orkan i kastene, så de har vært ute for verre vær enn som så. 
Syns jeg ser henne jeg. Sittende i vinduet og nistirre på bølgene. De har med seg fetteren min på 12 år også, og han og Malin storkoser seg med Thimon og Pumba og stigespill.
Vi hadde båt da jeg var liten. Og noen av de fineste minnene jeg har fra den tiden, er utrolig nok de gangene det var uvær. 
|