Vis enkelt innlegg
Gammel 12-09-20, 12:57   #1
Nenne
Introvert optimist
 
Nenne sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Telemark
Innlegg: 24.329
Blogginnlegg: 202
Nenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Strikket festdrakt: beltespørsmål

Jeg holder på å strikke festdrakt til grandniesen min og til festdrakten skal det strikkes et belte som festes utenpå. Det står bare at man skal feste hekter slik at det passer som forklaring.

Det blir jo litt dustete at beltet, som det er veldig mye jobb med, bare skal passe for kun kort tid, så det må nok til noe system for å kunne gjøre beltet kortere eller lengre, men hva?

Har noen gode ideer slik at det ikke blir for tjukt og klumpete? At ikke hektene ender med å hekte seg bort i noe de ikke skal å lage stygge tråduttrekk?

Jeg lurte litt på en sånn variant som jeg har på min bunad, at jeg bare syr hemper for å sette hektene fast i sånn at livvidden justeres inn og ut, men er veldig i tvil for bunaden er jo i ullstoff som ikke drar seg, men dette strikkede beltet kan jo lett bli dratt i.

Er det ev. noen måte å "stive av" beltet tro? Noe jeg kan ha inni før jeg syr igjen på baksiden? Nå tenker jeg høyt her uten å vite om dette er helt på jordet.

Alle gode idéer mottas med takk!

__________________
Nenne

Storesøster (juli -99), Storebror (mars -02), Lillebror (oktober -04)
Nenne er ikke aktiv   Svar med sitat