Sv: Donald Trump
Opprinnelig lagt inn av Milfrid, her.
Og hvorfor i alle dager har man kandidater med zero sjanse til å gjøre noe annet enn å føkke opp resultatet??? I Michigan har «others» 1,7% av stemmene. Sånn som valgsystemet er i USA så kunne man strengt tatt bare latt være å stemme - man kaster jo stemmen ut av vinduet. Egentlig.
Det gjelder jo i stor grad mange amerikanere, en forstår jo litt hvorfor valgdeltagelsen er som den er... bor di u en "klart republikansk delstat" hvor det alltid er klart flertall, så er det på et vis bortkastet som demokrat å stemme. (som igjen gjør at flertallet blir enda klarere, og enda færre gidder stemme, mens om alle demokratene stemte så kanskje de vippet det. Eller motsatt, i en demokratisk stat.
For meg som bor i en frp-sterk kommune så er det jo litt greit å vite at med det norske systemet så TELLER faktisk min stemme likevel. Så da er det vits i å stemme. Heldigvis
__________________
Storebror, aug -08 og Mellomsøster feb -11 og lillesøster des -15
|