Vis enkelt innlegg
Gammel 04-03-21, 08:18   #1
Mex
Tidsklemma
 
Mex sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2008
Innlegg: 8.007
Blogginnlegg: 461
Mex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de fleste
Standard

Bygge hytte - stort eller smått?

Vi vurderer å bygge oss hytte.
Vi har sett oss ut et hyttefelt, og vurdert tomteområde.

Men vi sliter veldig med om vi skal bygge smått eller stort.
Skal vi bygge for bare kjernefamilien? Og tenke at det er vi 4 som skal bruke hytten mest? Eller skal vi tenke på at vi syns det er hyggelig å invitere med oss både familie og venner, og dermed vil ønske litt større plass?
Skal vi bygge sånn at vi økonomisk sett vil klare det veldig greit, egentlig bare snakk om å flytte en budsjettpost fra ett punkt til et annet. Eller skal vi bygge sånn at vi presser økonomien litt. Dvs at vi må stramme inn på annet forbruk.

Vi vurderer også leie ut, så det er jo en faktor her. Dette kan jo gi en grei inntekt, men samtidig kan man jo ikke stole 100% på at denne inntekten kommer, og man bør klare de månedlige kostnadene uten denne inntekten.

Dere som har hytte - hvilke tanker gjorde dere dere rundt anskaffelse av hytte?

__________________
Storebror des 2006
Lillebror nov 2010
"Mamma, jeg er glad i deg. Helt til månen og ut i verdensrommet"
Mex er ikke aktiv   Svar med sitat