Vis enkelt innlegg
Gammel 04-03-21, 16:36   #25
IzziCreo
#IsItOctoberYet?!
 
IzziCreo sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2012
Innlegg: 13.503
IzziCreo har mye å være stolt avIzziCreo har mye å være stolt avIzziCreo har mye å være stolt avIzziCreo har mye å være stolt avIzziCreo har mye å være stolt avIzziCreo har mye å være stolt avIzziCreo har mye å være stolt avIzziCreo har mye å være stolt avIzziCreo har mye å være stolt avIzziCreo har mye å være stolt avIzziCreo har mye å være stolt av
Standard

Sv: Bygge hytte - stort eller smått?

Vi kjøpte nøkkelferdig hytte for et par år siden, men heldigvis såpass tidlig i prosessen at vi fikk komme med egne ønsker.

Først av alt; Sjekk hvilke retningslinjer hyttekommunen har når det gjelder størrelse, gesimshøyde etc.

Vi var veldig klare på at alle barna skal ha eget rom, selv om det ofte er slik at ikke alle barna er med (02,04,12-modeller). Alle soverommene har dobbeltseng (Minsten har dagseng, men har den som oftest utslått til dobbeltseng). Vi valgte disse løsningene fremfor familiekøyer. Det er gjerne ikke like enkelt å sitte å chille i en familiekøye grunnet avstand til overkøyen. Rommene brukes som oppholdsrom også, så veldig viktig at barna fikk de møblert slik de ønsket og det er jeg veldig glad for i dag.

I tillegg har vi hems med en dagseng som kan bli dobbeltseng og en enkeltseng.

Vi har også hagestue/anneks med dagseng som kan bli dobbeltseng. Det er virkelig supert fordi den kan brukes til så mangt: hagestue (både åpen og lukket, ekstra soverom, ekstra oppholdsrom hvis vi har mange gjester eller man ønsker å skravle litt mer privat, observatorium med teleskop etc.).

I tillegg så har vi sofaer både i stuen og på hemsen hvis vi skulle trenge ende mer soveplass. Poenget mitt er at det er viktig å tenke på merbruk av rommene. Hva mer enn ditt og datt kan dette rommet dekke?

Husk også hjemmekontor i disse tider, hvis dere ønsker å bruke hytta mye. Mannen jobber mye fra hytta i ferier, coronastegning etc, så da er det viktig å ha en god arbeidsplass.

Vi har stue og kjøkken i ett og det er ikke voldsomt stort. Ca 28-30m2 tenker jeg. Men veldig smart møblert. Spisestuebordet er 220 cm til vanlig, men kan bli over 5 m med alle lemmene. Så hvertfall plass til 20 om vi vil. I tillegg to nette 3-setere, men når vi har gjester så blir vi som oftest sittende rundt spisestuebordet (så husk gode stoler).

Så for å oppsummere: tenk merbruk av rom. Man trenger ikke å ha stoooor hytte for å ha godt med plass.

__________________
For every shadow, no matter how deep, is threatened by morning light.
Isabel/Izzi Creo
IzziCreo er ikke aktiv   Svar med sitat