Vis enkelt innlegg
Gammel 21-12-21, 22:57   #43
Trixie
Bør lage seg en tittel selv
 
Trixie sin avatar
 
Medlem siden: Dec 2006
Innlegg: 8.331
Blogginnlegg: 160
Trixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de flesteTrixie er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Bør hjemmekontorfolk holde ungene hjemme før jul av hensyn til barnehageansatte?

Opprinnelig lagt inn av Charlie, her.


Helt enig i at slitne ansatte er lederens ansvar. Sett på vikarer, ekstra bemanning,spander lunsj, ta ungene med på kino eller noe annet som kan gjøre dagen litt enklere. Ellers hadde muttern en praktfull lek i barnebursdager - stille-leken. Alle skulle ligge musestille på gulvet, og den som klarte å ligge stille lengst, vant. Han som vant sovna.

Må nesten kommentere denne: vikarer? Hvor? Ingen vil jobbe i bhg før jul, pga smitte.
Spandere lunsj? Vi drar ut å spiser før sommeren, den betaler vi selv..
Vi har ikke penger, vi fikk et kort av daglig leder. Lunsjen betaler vi for. Må betale for testene også delvis… kino??
Det handler ikke bare om å holde bhg åpne, men et forsvarlig tilbud. Barna trenger ansatte de har sett før. Vi kan ikke bemanne bhg med vikarer. Så lenge barn ikke må i karantene så stopper ikke smitten. Nå er jo forslaget at vi skal slippe karantene for å dra på jobb, men være i karantene hjemme, også familien vår. Det føles som et hån.

Trixie er ikke aktiv   Svar med sitat