Vis enkelt innlegg
Gammel 19-04-22, 23:23   #16
zinatara
Bør lage seg en tittel selv
 
zinatara sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2011
Innlegg: 6.776
zinatara er et glitrende lys på stjernehimmelenzinatara er et glitrende lys på stjernehimmelenzinatara er et glitrende lys på stjernehimmelenzinatara er et glitrende lys på stjernehimmelenzinatara er et glitrende lys på stjernehimmelenzinatara er et glitrende lys på stjernehimmelenzinatara er et glitrende lys på stjernehimmelenzinatara er et glitrende lys på stjernehimmelenzinatara er et glitrende lys på stjernehimmelenzinatara er et glitrende lys på stjernehimmelenzinatara er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: Nye vaner kan bremse klimakrisen: greier du det?

Opprinnelig lagt inn av Polyanna, her.

En pakke bønner koster en tier. En pakke kjøttdeig gjerne det seksdoble. Kanskje det ikke matcher kalori til kalori, men de fleste av oss sliter ikke med å få i oss nok kalorier. Kanskje nok andre næringsstoffer, men ikke energi. Tvert i mot. Å bare spise så mye mat kroppen trenger, burde definitivt være på listen. Overspising utgjør sikkert like mye som matsvinn fra privathusholdninger.

Jeg sier ikke at man ikke kan få til et rimelig vegetarisk kosthold og at det vil være sunnere enn det mange spiser nå. Men at det ikke er slik at det i dag er spesielt mange insentiver når det gjelder å gå over til et vegetarisk kosthold dersom man sammenligner kalori for kalori, økonomi og tid det tar å tilberede. Det er også mye å sette seg inn i dersom man skal endre til et kosthold man kanskje ikke kjenner spesielt godt til og det kan ta tid å bli vant med nye smaker og måter å tilberede mat på.

zinatara er ikke aktiv   Svar med sitat