Sv: Tusenfryd og nytt tilbud om prioritetspass
Vi var på Liseberg i helgen. Der kan alle som gidder å laste ned appen booke tid for seg (og inntil 5 til) på attraksjoner. Det er forholdsvis få som kan booke slik at køen blir veldig kort. Dette koster ingen penger, og man kan bare booke én attraksjon pr telefon. Mens man venter i den virtuelle køen kan man stå i fysisk kø til andre attraksjoner.
Ordningen er gratis (gitt at man har smarttelefon), og derfor synes jeg den er helt grei. Tilsvarende har vi opplevd i andre parker i andre land.
Jeg synes IKKE ordningen som Tusenfryd nå innfører er grei, men jeg har boikottet Tusenfryd i en god del år allerede. Men da fordi de er en skikkelig dårlig organisert fornøyelsespark. (Jeg har besøkt ganske mange flere fornøyelsesparker enn gjennomsnittet og mener at jeg har ganske godt erfaringsgrunnlag.)
__________________
Snuppa 05, Knerten 07
Sist redigert av Tjorven : 31-05-22 kl 12:34.
|