Vis enkelt innlegg
Gammel 22-08-07, 16:53   #1
pippimamma
Bør lage seg en tittel selv
 
pippimamma sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2007
Hvor: Østlandet
Innlegg: 2.500
pippimamma imponerer mange og er sikkert smartpippimamma imponerer mange og er sikkert smartpippimamma imponerer mange og er sikkert smartpippimamma imponerer mange og er sikkert smartpippimamma imponerer mange og er sikkert smartpippimamma imponerer mange og er sikkert smartpippimamma imponerer mange og er sikkert smartpippimamma imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Et lurt tips ang. selskap

Jeg har arrangert endel selskap. Barnedåper, konfirmasjon, bryllup, vennefester etc etc. Før hadde jeg problemer med å beregne riktig mengde mat, drikke og alt som skal til for å gjøre en fest vellykket. Ikke særlig morsomt hvis du som vertinne/vert merker at du har beregnet alt for lite av noe.

Så begynte jeg å skrive ned: antall gjester, meny, mengde mat som ble ordnet, hvor mye drikke som ble kjøpt inn osv. Etter festen skrev jeg ned hvor mye som evnt ble igjen. I begynnelsen ble det masse tilovers, men nå er det mye enklere å begregne ca hvor mye som går med.

Notatene jeg har gjort, oppbevarer jeg i egen perm.

pippimamma er ikke aktiv   Svar med sitat