Sv: Er jeg virkelig rasist?
Opprinnelig lagt inn av Madam Mim, her.
Men Zoë, det MÅ være lov å si til noen at man er uenig. At man ikke respekterer alle ting. At man synes noe er tåpelig. At man tar avstand fra noe. Blir man for snill og opptatt av å forstå og respektere i huet og ræva, så blir man jo komplett holdnings- og meningsløs (pun intended). Noe er forkastelig. Noe er for dumt. Noe er grusomt. Noe er latterlig. Noe er vulgært. Det BØR være lov å ta stilling (egentlig burde det være et krav) og mene om ditt og datt.
Men det er vel et stykke fra at noe er grusomt til at NOEN er grusomme? Evt. noe er dumt og at noen er dumme?
Selv har jeg ikke problemer med at folk er uenige med meg, for det skjer kjempeofte. Også IRL. Men når man begynner å komme med usakligheter og personangrep synes jeg det blir for dumt.
Og for å rette opp en feil jeg tror jeg skrev i denne tråden, så trenger man ikke nødvendigvis å respektere andres meninger, men man må _akseptere_ at ikke alle tenker likt.
__________________
|