Sv: Regnes pannekaker som en fullstendig middag?
Det er rart hvor ulike skikker vi har. Pannekaker til frokost eller kaffemat er en veldig uvant tanke for oss. Det hadde vært like rart som å spise spaghetti til frokost.
Vi spiser pannekaker til middag med syltetøy, bacon eller begge deler til. Og da snakker jeg om vanlige pannnekaker med fint hvetemel og godt smør. Vi skjærer ofte opp rå grønnsaker til, men det gjør vi til nesten alle middager. Gulrøtter eller kålrot, knutekål, brokkoli eller hva vi nå måtte finne i kjøleskapet.
Pannekaker serveres ikke ofte, det er sjelden noen gidder å ta jobben, så de kanskje 3-4 gangene i året vi spiser dette, gjør jeg det helt uten å være bekymret for om det er fullverdig middag eller ikke. Det gjør ikke så mye om noen av oss må etterfylle med kveldsmat den dagen heller. Det hadde vært noe annet om pannekaker hadde stått på menyen ukentlig.
|