Sv: Bryn/vipper/ansiktspleie
Jeg bor ikke i Oslo så har ingen å anbefale der, men jeg går jevnlig og fikser bryn og vipper. Har egentlig ganske fine og fyldige bryn fra naturen av, og lenge farget jeg dem bare selv og nippet litt under og mellom selv, fordi jeg ikke merket rare forskjellen om jeg gjorde det hos noen.
Men i det siste har jeg utforsket litt mer og funnet flinke som klarer å gjøre det lille ekstra med bryna mine. Liker godt henna-farge fordi det varer lengre enn vanlig, og har i det siste fått dilla på laminering som gjør bryna enda fyldigere og som gjør at de holder seg fint ganske lenge. Men det er ganske stor forskjell på hvem som gjør det. Nå sist måtte jeg bestille hos en annen fordi hun jeg er mest fornøyd med ikke var tilgjengelig.
I tillegg tar jeg vippeløft som gjør at vippene får en sving som gjør at de ser mye fyldigere ut og gjør det mye raskere og enklere å ta på maskara. Spesielt greit når en må bruke lesebriller og ikke er så lett å jobbe mye med sminka uten briller. Det gjør det uansett mye raskere å sminke seg å jevnlig ta bryn og vipper sånn. Bruker bare en børste på bryna for å greie dem rett vei.
|