Vis enkelt innlegg
Gammel 14-08-23, 08:21   #47
Lhi-My
Bør lage seg en tittel selv
 
Lhi-My sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2009
Innlegg: 5.144
Lhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt av
Standard

Sv: Hvorfor sitronsyre i råsaft?

Opprinnelig lagt inn av Charlie, her.

For rengjøring skulle eddik gjøre samme nytten, de har hatt dunker med sterk eddik på Europris (32%). Vi bruker det til å spraye på ugress.

Kalk i vannet er ikke noe problem hvor vi bor, men det spørs på vannkilden. I f.eks. Danmark er det tydelig med kalk på oppvask og dusjvegger. Sikkert forskjeller i Norge, ja.

Det er mange som har kalk i vannet i Norge også, spesielt de av oss som har vann fra egne, dype borebrønner. Og ja, eddik gjør på sett og vis samme nytte, men jeg synes sitronsyre er lagt behageligere å bruke. Sitronsyre er luktfri og siden den er i pulverform, føles det rensligere å dosere enn flytende eddik. Synes jeg. Andre gjør som de vil, selvsagt.

Lhi-My er ikke aktiv   Svar med sitat