Vis enkelt innlegg
Gammel 21-08-23, 11:21   #1
Mex
Tidsklemma
 
Mex sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2008
Innlegg: 8.007
Blogginnlegg: 461
Mex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de fleste
Standard

Formatere en Mac uten icloud-passord

Svigerinnen min jobber i et lite selskap (daglig leder). De har ikke noe IT-avdeling eller noe sånt, de kjøper bare inn PC og slikt når de har behov og fikser ting selv.
I fjor så døde ene kollegaen hennes, og arbeids Mac'en etter denne kollegaen har bare stått ubrukt siden. Hun vet ikke passordet til icloud brukeren, så hun får ikke logget på.
Det hadde derfor vært hensiktsmessig å fått formatert Mac'en og kunne lagt inn en ny bruker på den slik at noen andre kan ta den i bruk.

På PC så kan man jo gjøre slikt ved å gå inn i Bios ved oppstart.
Kan man det på en Mac også? Få reinstallert IOS og lagt inn ny bruker?
Jeg har null kjennskap til Mac. Jeg prøver å søke litt, men det meste jeg finner handler om å resette passord, det kan fort bli vanskelig om man får tilsendt noe på en e-post adresse eller lignende.
Innholdet på pcen er det ikke behov for å ta vare på, da alt lagres i fellessystemer i skyen.

__________________
Storebror des 2006
Lillebror nov 2010
"Mamma, jeg er glad i deg. Helt til månen og ut i verdensrommet"
Mex er ikke aktiv   Svar med sitat