Sv: Lang flytur med 1,5-åring - hjelp!
Noen ting vi har hatt stor suksess med: Ipod e.l. med lydbøker på og øretelefoner til som passer til snuppa. Liten magnettegnetavle. Noen spennende nye leker pakket inn med masse papir og gavebånd og greier. Yndlingsbamsen må selvsagt med. Noen velvalgte og ikke-klissete spiselige bestikkelser. To fulle klesskift til snuppa og ett til foreldrene også. Hvis hun liker å kose seg med tåteflaske eller hvis hun fortsatt ammes, er dette gode virkemidler for en sur og trøtt og oppgitt unge.
Når dere skal fly hele dagen, er det vel antagelig en viss størrelse på flyet også, så det går an å gå små turer med frøkna. Gjør det! Det er masse spennende å se på og interessante mennesker å flørte med.
Det går helt sikkert mye bedre enn du frykter! Pass på å bytte litt på hvem som har barneansvar og hvem som har fri. Det er godt å koble av litt.
__________________
Prima (0503) et Secunda (0505)
“Do you find it easy to get drunk on words?"
"So easy that, to tell you the truth, I am seldom perfectly sober.” (Dorothy L. Sayers, Gaudy Night)
|