Tråd: Drageløperen
Vis enkelt innlegg
Gammel 29-01-08, 00:44   #5
daffy
Bør lage seg en tittel selv
 
daffy sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 5.546
Blogginnlegg: 17
daffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Drageløperen

Jeg har sett filmen, og jeg syns faktisk den var mye bedre enn boken. Men så syns jeg ikke boken var så god da.

Jeg likte historien veldig godt, jeg syns bare forfatteren var forferdelig dårlig til å fortelle den. Boken var sentimental, banal, "amerikansk" på den negative måten og klissete. Til slutt himlet jeg bare med øynene da setninger for trettiende gang begynte med "og så så jeg Hassans brune, triste øyne foran meg. " For ikke å snakke om hvordan forfatteren bygget opp "den onde" i historien til å bli skikkelig krampeond, ved å gi ham mor fra Tyskland, at han gav hovedpersonen en bok om Hitler osv. Skal ikke røpe for mye for de som ikke har lest/ sett.

Filmen derimot var bra. Historien hadde godt av å bli avskrelt det verste klisset, banalitetene og de talentløse "tilfeldighetene" på slutten av boken var tatt bort. Det beste av alt var at hovedpersonen var så utrolig mye mer engasjerende enn i boken.

daffy er ikke aktiv   Svar med sitat