Sv: Om å være stygg
Opprinnelig lagt inn av Polyanna, her.
Zoë: Jeg kan godt utrykke stor begeistring over virkelig vakre mennesker. Og vakre bygninger. Eller vakker musikk. Det handler om en generell entusiasme for estetikk. Det betyr ikke at jeg syns det mennesket er noe BEDRE, fordi det er vakkert. Men at jeg er begeistret over at det er vakkert. Sånn i seg selv.
Joda - man kan godt la seg begeistre av det som er vakkert.
Men om naboen er såkalt "pen" eller ikke er liksom langt nede på lista over ting jeg interesserer meg over.
Og om noen begeistret forteller om at en de kjenner er så pen, så kjenner jeg at jeg blir lattermild. Det blir det samme som når folk lar seg begeistre over andres statussymboler og slikt. Det er liksom så platt og tomt.
__________________
"I've learned that people will forget what you said, people will forget what you did, but people will never forget how you made them feel." - Maya Angelou -
|