Vis enkelt innlegg
Gammel 10-11-06, 08:21   #154
Adrienne
Hertuginne
 
Adrienne sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Østlandet
Innlegg: 18.652
Blogginnlegg: 40
Adrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Hva gjør man når man er invitert bort til jul

Opprinnelig lagt inn av Teofelia, her.

(Og hvis man er allergiker, vegetarianer eller av andre grunner absolutt ikke spiser en type mat, synes jeg det er direkte uhøflig å ikke informere om det i forkant.)

Skal jeg i fine middagsselskaper så gir jeg som oftest beskjed på forhånd om hva jeg tåler og ikke, og om jeg har av en eller annen grunn glemt det, spiser jeg det jeg kan og lar resten være. Og så forklarer jeg til vertskapet årsaken og prøver å gjøre minst mulig ut av det. Man kan alltid spise tilbehør, og som oftest er forrett eller hovedrett noe som jeg kan spise, og da er det jo ikke noen krise. Dessert går jo uansett ned på høykant, så sulten er jeg jo ikke.

__________________
Å dra nytte av gode råd krever større visdom enn å gi dem. John Churton Collins
Adrienne er ikke aktiv   Svar med sitat