Sv: Sengetid for voksne
- Når legger du deg vanligvis om kvelden?
Mellom 22.30 og 23, i helgene også, stort sett.
- Når står du vanligvis opp om morgenen?
Mellom 6.30 og 7.30- Legger du deg samtidig med en evt. mann/samboer? Hvorfor/hvorfor ikke?
Vi legger oss nesten alltid samtidig. Vanligvis pisker han meg i seng. Ingen av oss klarer å sovne når den andre kan komme å legge seg når som helst.- Påvirker punktet ovenfor sexlivet på en positiv eller negativ måte?
Positivt. Selv om min slappfisk av en mann vanligvis er for trøtt til sånt om kvelden. Kl 6 om morgenen derimot.  - Hvor mange timer søvn får du vanligvis pr natt?
Ca 6-7 timer.- Vekkes du regelmessig av barn i løpet av natten?
Nattammer 1 gang. Ofte er ett eller begge barna urolig og må ses til.- Er det noe du ville endret i forhold til egne rutiner om mulig?
Egentlig ikke. Men det hadde vært fantastisk å kunne sovet når jeg hadde hatt anledning, dvs. lagt hodet på puten og sovet sammenhengende til morgenen. Jeg er avhengig av faste soverutiner for ikke å bli sprø av søvnproblemer, både når det gjelder innsoving og sammenhengende søvn.- Hvordan ligger du an på BMI-skalaen?
BMI er på 25 for øyeblikket.
__________________
Plutten (04) og Tullegull (07)
|