Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Er vårt rettsystem egentlig bedre enn Kongos?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 03-09-09, 09:55   #1
mrc
Bør lage seg en tittel selv
 
mrc sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2008
Hvor: Foran pc-en
Innlegg: 5.480
mrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt likt
Standard

Er vårt rettsystem egentlig bedre enn Kongos?

Det er mye "mobbing" av rettssystemet i Kongo for tiden, men jaggu er det en del tilfeller der man bør spørre seg selv om vårt eget er noe bedre:
http://www.vg.no/nyheter/innenriks/a...p?artid=566772

Kjør i narkorus, forårsak en ulykke der et barn blir drept, og videre få 1 mnd fengsel (er vel i praksis tre uker) og behold førerkortet.

Ok, de mener de ikke kan bevise narkotikapåvirkelsen, selv om Folkehelseinstituttet mener det var tilfelle, samt at det ble funnet narkotika i bilen. ;en likevel snakker vi da om grov uaktsomhet i trafikken, og da i uaktsomt drap? 1 mnd??!?!?! Og beholde førerkortet?!?!

mrc er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 23:25.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no