Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Madam Mims oppskriftsforum

Oreo Cheese Cake

Madam Mims oppskriftsforum Har du noen gode oppskrifter å dele, eller er på jakt etter noen gode oppskrifter? Da er dette det rette forumet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 12-07-10, 21:06   #1
Fibi
Prematurmamma
 
Fibi sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2007
Hvor: Sanniss, Rogaland
Innlegg: 14.671
Blogginnlegg: 11
Fibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtidFibi har en fantastisk fremtid
Standard

Oreo Cheese Cake

Jeg ELSKER ostekaker. Spesielt stekte, som New York Cheese Cake. Og denne med Oreos var bare helt fantastisk!

Bunn:
25 Oreokjeks
75 gr smør

Ostemasse:
4 pk philadelfia
3 dl sukker
2 ss hvetemel
4 store egg
3 eggeplommer
2,5 dl kremfløte
1 ts vaniljeessens
15 Oreokjeks

Topping:
1 beger seterrømme
0.5 dl sukker

Knus kjeks og smeltet smør i kjøkkenmaskin, fyll formen, og sett den kaldt. Rør kremost og sukker luftig. Pisk deretter inn ett og ett egg, deretter eggeplommer, hvetemel, kremfløte og vaniljeessens.

Fyll halvparten av massen i formen, stek på 220 grader, midt i ovnen, i 15 min. Ta kaken ut av ovnen, ha i knuste/grovhakkede oreokjeks, og hell forsiktig over resten av røren. Stek i 15 minutter til, senk tempen til 100 grader og flytt kaken ned på nederste rille og stek videre i ca en time.

Ta kaken ut av ovnen og la den avkjøle en stund, ca en halvtime. Rør sammen rømme og sukker, hell i formen og dekk kaken, stek på 175 grader i ca ti minutter.

La kaken avkjøles helt i formen, først til romtemperatur på kjøkkenbenken, deretter i kjøleskap over natten. Stekte ostekaker bør alltid lages dagen i forveien slik at massen får sette seg helt.

__________________
Jente 03 - Gutt 08 - Gutt 14 (uke 24+6)

Podcaster for Kjerringrådet - Helt uten filter (@Kjerringraadet)

Fibi er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 03:40.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no