Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Forliksrådene oppe til debatt

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 15-04-11, 22:56   #1
gajamor
Travelt opptatt
 
gajamor sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2007
Innlegg: 6.879
Blogginnlegg: 3
gajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtidgajamor har en fantastisk fremtid
Standard

Forliksrådene oppe til debatt

Jeg har egentlig ikke tenkt så mye over dette med forliksråd, før jeg i det siste har hørt noen vanvittige historier om folk som har måttet møte der og har opplevd total inkompetanse fra "dommerne". Aftenposten har en fin kronikk her, hvor rådene blir dømt nord og ned fra erfarne jurister og dommere.

Kan noen fortelle litt mer? Funker forliksrådene, eller bør de avskaffes øyeblikkelig? Er det hele tanken på lekmenn i rettsvesenet som er problemet? Eller er det typen saken som må begrenses enda mer?

__________________
Litjtausa 06. Lille skatt 07
gajamor er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 18:49.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no