Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Tilhørighet og bunad, er det regler på dette?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 15-05-13, 21:49   #1
Bayone
snur
 
Bayone sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2006
Innlegg: 5.555
Blogginnlegg: 4
Bayone er virkelig godt liktBayone er virkelig godt liktBayone er virkelig godt liktBayone er virkelig godt liktBayone er virkelig godt liktBayone er virkelig godt liktBayone er virkelig godt liktBayone er virkelig godt liktBayone er virkelig godt liktBayone er virkelig godt likt
Spørsmål

Tilhørighet og bunad, er det regler på dette?

Jeg står på nippet til å kjøpe sunnmørsbunad til eldste men så begynner jeg å tenke litt på tilhørighet og bunad. Er det noe regler på dette?

Vi bor i Romsdal og har alltid gjort det, min mor er oppvokst i Romsdal men hennes mor igjen er sunnmøring. Altså oldemor til ungen. Vi har god kontakt med oldemor så for meg føles det naturlig at ungen kan ha den bunaden. Min mor har romsdalsbunad men bruker også en arvet sunnmørsbunad av og til. Jeg har romsdalsbunad.

__________________
2001 2004
Bayone er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 14:52.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no