Langt hår på barn = jente?
Nå må jeg høre litt hva dere mener altså, for jeg blir litt lettere oppgitt (var kanskje litt å ta i) over konklusjoner som taes når man ser mitt barn med langt hår.
Yngste har alltid hatt langt hår. I starten fordi jeg nektet å klippe av de nydelige krøllene han hadde, nå vil han ikkke selv. Han ble altså 4 år i januar og er seg meget bevisst når det gjelder håret. Men alle og envher tror han er jente. Hadde jeg f.eks satt håret i hestehale og kledd på han en kjole så kunne jeg nok lurt alle. Men han er jo gutt så det holder liksom selv om han ikke er kledd i mørkeblått.
I dag hørte jeg opp til flere kommentarer om "jenta" jeg hadde med f.eks og til og med legen min stussa når han var med på en legetime enda han vet jeg bare har gutter.
Tenker dere automatisk jente når dere ser barn med lenger hår en vanlig guttesveis? Vanlig i den forstand at det er guttekort altså
__________________
Gutta 2005 og 2007
Sist redigert av star : 17-05-11 kl 23:31.
|